گزیده اشعار زیبا ، کوتاه و عاشقانه جلال الدین مولانا و زندگینامه مولوی

این بخش اول کار ما بود و به زودی اشعار انگیزشی انگلیسی که به فارسی ترجمه کردیم رو تقدیم شما میکنیم تا حسابی خوشنود گشته و برای ما اسفند دود کنید. اما بسیاری از ادبدوستان او را با مجموعه شعر «از آسمان سبز» میشناسند که چاپ این دفتر در زمان خود حادثهای خجسته در شعر بود. اما نباید بار مشکلات باعث شود تا به طور کلی از همه چیز گریزان شوید. آنچه در تحول شعر فارسی بعد از جنگ جهانی دوم چشمگیر است، شیفتگی جوانان به ترجمه شعرهای مایاکوفسکی بر دست احسان طبری است.

هزاران مرتبه با خود به این موضوع فکر کرده ایم که چرا و به چه دلیل نباید به آنچه که دوست داریم برسیم؟ چیزی که انجام می دهید تفاوت ایجاد می کند و شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع تفاوتی می خواهید ایجاد کنید و برای ایجاد تفاوت، یکی از مهم ترین عواملی که دخیل است ، ناامید نشدن در پس هر شکست و زمین خوردن است و یکی از تفاوت های مهم افراد موفق با افراد ناموفق در همین موضوع است که افراد موفق پس از هر شکست از تجربیات و نقاط ضعف خود در جهت رشد و شروعی دوباره استفاده می کنند درحالیکه افراد عادی بجای یافتن ایراد کار و شروع دوباره ، یک گوشه مینشینند و مدام ناله میزنند و گلایه و شکایت می کنند.

تا مدتها ذهنمان درگیر آن موضوع بوده است است و به خاطرش رنج و ناراحتی زیادی را متحمل شده ایم. زمستان را بايد دوست داشت تا همين عكس سه نفره ي كنار ِ آدم برفي، بشود بهترين خاطــره ي يخــمكي ِ تان. متن تبریک تولد دوست صمیمی | جملات زیبای تبریک تولد دوست و… از این روش ها استفاده کنید تا متن سخنرانی کوتاه و جذاب خود را بنویسید. جملات غمگین تبریک سال نو و عید به مادر فوت شده با متن های…

راستی من به زودی در مورد هرشعر توضیحات کوچیکی میدم و سعی میکنم برداشت و حسی که بهم میدن همراه با چند توصیه دوستانه تقدیمتون کنم. من خودم اینکار رو انجام میدم. اگر من روزی داستان زندگی ام را نوشتم، تعجب نکن اگر دیدی نام تو میلیاردها بار برده شده … رفقای گلم امیدوارم تا اینجای ماجرا از این شعرهای امیدبخش، لذت برده باشید. هردوتاش درسته. البته من به غیر از بانمک بودن خیلی باکلاس هم هستم، مامان رو به زبان های دیگه هم صدا میکنم.

کانون ادبی سایه با مسئولیت روح الله قاسمی عزیز مدتیه که توی کتابخونه این شهر فعالیت خودش رو شروع کرده و توی مدت کمی که از افتتاحش میگذره هم جلسات پرباری رو داشته که با جدیت به نقد میپردازن و هم دوتا شب شعر خوب رو برگزار کرده که خوشحالم که توی هردوتاش حضور داشتم و از نزدیک تلاش دوستان رو دیدم. شاید زمان آن کمی به طول بیانجامد ولی یقین داشته باشید که خدا هرگز برای بنده اش کم کاری نخواهد کرد. هر روزی که از زندگی میگذرد در اصل یک روز دیگر از عمر انسان کم می شود.

کم و بیش در اطراف همه ما افرادی هستند که برای رسیدن به موفقیت تلاش میکنند. بدون شک همه ما در اطراف خود این اشخاصی را دیده ایم و یا حتی ممکن است خودمان جزو این گروه افراد باشیم. زمانی که شما در اطراف خود کسانی را دارید که با دلسوزی همراه شما هستند و اجازه نمی دهند در لحظه های تلخ و شیرین زندگی احساس تنهایی کنید، امید و انگیزه تان چندین برابر می شود و حال بهتری پیدا می کنید.

ذهن نوجوانان در حال شكل گیری است و شكل گیری ذهن، زمان مناسبی برای القای راه های بهتر و لذت بخش تر زندگی كردن كردن است. بلکه باید بهترین و هوشمندانه ترین راه ها را انتخاب کنید. در مقابل برخی مواقع هم سختی ها و مشکلات باعث می شوند تا احساس بازنده بودن به ما دست دهد. در واقع برای داشتن ذهن، جسم و زندگی سالم همواره باید کار کنیم و در تلاش برای ساماندهی امور خود باشیم.پس میطلبد که با یافتن ششارژرها و شارژخالی کن های خود ، در صدد غنی سازی فکر و اندیشه خود باشیم تا مشکلات و مسائل پیش رو ، باعث زمین خوردن ما و انحراف از مسیر رشد و پیشرفت نشوند.

شعر کلامی است تنیده ز دل که در آن نوعی از وزن بتوان یافت. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. اما بدون شك یك زمینه درست مطالعاتی نیز نیاز می باشد. برای مبارزه با سختیها به پنجه آهنین نیاز ندارید. ولي پس از آشنايي با اين مرد كامل ترك مجالس وعظ وسخنراني را ترك گفت ودر جمله صوفيان صافي واخوان صفا درآمد وبه شعر وشاعري پرداخت واين همه آثار بديع از خود به يادگار گذاشت .

اما همانطور که جناب سعدی در بیت بالا اشاره فرمودند زمانی که خداوند چیزی را را از انسان دریغ می کند، بدون شک اتفاق بهتر و مهم تری را در زندگی شما رقم خواهد زد. اما به شرطی که منتظرش بمانید و فورا راه خود را کج نکنید. افراد موفق اغلب راحتترین و سریعترین راه حل ها را انتخاب میکنند. از لحظه ای که تصمیم گرفتیم اشعار انگیزشی و الهام بخش رو توی کتاب ها جمع آوری کنیم و بعد یک مقاله مفصل برای اون ها بنویسیم دوتا ترس سراغم اومد!

قسمت اول این شعر که به فانی بودن غم اشاره میکند انگیزه بخش بوده و شاید بخش دوم آن را که بیانگر کوتاهی عمر و از دست رفتن سریع فرصت هاست؛ می توان به عنوان یک نهیب برداشت کرد تا بیشتر از قبل حواسمان جمع لحظه های زندگی باشد و بدانیم روزی که می گذرد دیگر هرگز تکرار نخواهد شد. شکل گرفته و امید است در پایان این سخنرانی، بتوانیم به یک جمع بندی مناسبی دست پیدا کنیم. فراموش نکنید برای پیدا کردن راه حل درست و منطقی ابتدا باید ذهنتان آرام شود. کسی که تلاش کند در راه بدست آوردن روزی حلال برای خانوادهاش همچون مجاهد در راه خداست.

در میان این آثار با شعر نوشته های ناب و بسیار پر معنی روبرو هستیم که توسط شاعران بزرگ ایران زمین در قالبهای مختلف شعری مانند: غزل، رباعی، قصیده و دوبیتی سروده شده اند که هر کدام از آنها به تنهایی نشان دهندۀ عمق فرهنگ ادبی این سرزمین هنر پرور می باشد. وی ادامه داد: در تاریخ پر فراز و نشیب ایران بعد از گذشت 3 قرن از ورود اسلام عزیز، مردم ایران در عین حالی که با جان و دل اسلام را پذیرفتند، شکل مدنی و تمدنی آموزههای اسلامی با دانش، تجربه و فرهیختگی ایرانیان در قرن چهارم و پنجم به دوره درخشش تمدن اسلامی منجر شد، در عین حال زبان فارسی بهعنوان زبان ایرانی مجدداً توسط بزرگانی مثل رودکی احیا شد.

برخی از جملات و اشعار انگیزشی می توانند ما را برای طی کردن مسیری دشوار اما پر از موفقیت آماده کنند. اما فراموش نکنید این احساسات در ابتدا به شما سخت میگیرند. همیشه در ذهن داشته باشید زندگی را شاید بتوان به یک بازی تشبیه کرد که گاهی اوقات مراحل آن را با مهارت بالا طی میکنیم و برنده این بازی می شویم. غم و ناراحتی و گرفتاری در زندگی همگی اتفاقاتی هستند که هیچ راه فراری از آنها وجود ندارد و در اصل شاید بتوان گفت این خود انسان است که با سخت گیری لحظات را برای خود دشوار می کند و عامل ایجاد غم و ناراحتی در زندگی خویش می شود.

سختی ها و خوشی ها همگی توسط اعمال و رفتار و افکار خود ما ایجاد می شوند پس چه بهتر که با امید و دلخوشی زندگی خود را به سمت روزهای خوش هدایت کنیم. پس هنرمند واقعی و اصلی کسی است که بتواند در بین این همه اتفاقات ناخوشایند زندگی برای خود لحظات شیرینی را رقم بزند و ثانیه های عمر را به خوبی استفاده کند. هنوز لحظه های بسیار زیادی در راه هستند که میشود از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و اتفاقات بزرگی را رقم زد. اما اغلب بعد از گذشت مدت زمانی اتفاقات زندگی به ما اثبات کردهاند که نرسیدن به خواسته مورد نظرمان قطعاً به صلاح و مصلحت ما بوده است و چه بسا حتی اتفاقات بسیار بهتر و جذاب تری برای ما رخ داده است.

شاید فردا احساسی باشد اما عزیزی نباشد. ترجمه دلانگیزی که ایرجمیرزا از داستان «شاه و جام» اثر شیلر کرده است، ارزش و اعتبارش در زبان فارسی، شاید کمتر از اعتبار آن در زبان آلمانی نباشد. اما نگران نباشید هنوز وقت هست.به قول معروف” ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است” پس تا دیرتر از این نشده اقدام کنید و نگران هیچ چیزی نباشید. اما همانطور که جناب سعدی در بیت بالا اشاره کردند حتی اگر سالهای بسیار طولانی را تلف کرده اید و آن طور که باید و شاید برای زندگی خود تلاش نداشتهاید، نگران نباشید.

هنگام حمله مغولها به آسیای میانه، بین سالهای 1215 و 1220، مولوی با خانواده و گروهی از شاگردان بلخ را ترک کرد. ارائه مطالب و موضوعات انگیزشی از جانب خود نوجوانان پیشنهاد ماست. پیشنهاد اول: این کارها رو در شبکه های اجتماعی استوری کنید تا دوستانتون هم لذت ببرن و انگیزه بگیرن. فقط کافیست به چشمهایشان سُرمه بکشند تا سربازها اسیر شوند… تو فقط دختر یوسفی. از قصهی تو غصهی جانانه بماند! اگر به تازگی از شغلتان اخراج شدید، در کنکور رتبه خوبی را کسب نکردید، اگر با همسر خود دچار مشکل شدید، اگر بدهیهایتان زیاد شد و …

دیدگاهتان را بنویسید