پیامک طنز روز زن نزدیکه

از آثار بهار می توان به منظومه چهار خطابه، سبک شناسی، شعر در ایران و دیوان اشعار اشاره کرد. آرامگاه شریف این شاعر بزرگوار در حافظیه شیراز است و افراد زیادی برای زیارت قبرش به آرامگاهش می روند. در سراسر دیوان حافظ به ابیاتی برمیخوریم که به صراحت به تأثیر قرآن در زندگی او اذعان داشتهاست. شعر عاشقانه هرچه کوتاهتر باشد، زودتر میتواند در دل جای بگیرد؛ آسانتر حفظ شود و در خاطر معشوق بماند و پس از آن تمام عاشقان جهان آن شعر عاشقانه کوتاه را برای معشوقشان زمزمه کنند.

و بدیهی است که «فجرآفرینان شعر انقلاب» سهم بسزایی در این زمینه داشته و خواهند داشت؛ به شرط آنکه با نگاه تمدنی به افق زیبایی که در مقابلشان ترسیم شده است، چشم دوخته و با هنر تأثیرگذار خود موجهای تازهای را برای رسیدن به آن ایجاد کنند. همچنین درخواست نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص ایجاد مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان را پیگیری می کنم.

شعر بیدل، شورانگیز و غزل هایش شیرین و دلاویز است و به جهت جمال شناسی و زیباشناسی از جایگاه خاصی برخوردار است به گونه ای که شعر وی را از هم عصران او ممتاز می سازد. هدف مقاله­ی حاضر تبیین اندیشه­های او درباره ی منشأ آفرینش و جایگاه انسان در عالم خلقت است.در میان آثار بیدل، مثنوی­های عرفات، طلسم حیرت و محیط اعظم به این مضامین پرداخته اند. فروغ فرخزاد با اسیر، دیوار و عصیان، کار خود را در قالب نیمایی شروع کرد و با تولدی دیگر و ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد، جایگاه خود را برای همیشه در شعر معاصر ایران ثبت کرد.

از این تحقیق چنین برمیآید که بیدل دهلوی یکی از پرکارترین شاعران سبک هندی است که اشعارش سحرانگیز و شورآفرین است؛ و صور خیالش خلاقانه و نگاهش فلسفی و عرفانی و دلیل نامفهوم بودن و یا سخت و دشوار بودن زبان او را میتوان از یکسو مضامین و آفرینشهای خلاقانه و تصاویر استعاری و از سویی دیگر گستردگی عرفان و وحدت وجودی ابن عربی دانست و برای درک بهتر اشعار او باید با افکار و اندیشههای او و برخی موتیوهای پرکاربرد ایشان بیشتر آشنا شد. هر چند که مولوی در اثر مکتوبات خود گهگاهی در حال و هوای دو اثر منثور دیگر خود، سخن گفته است؛ اما باید گفت محتوای اکثر نامهها مربوط به امور دنیوی و رسیدگی به امورات مردم و سفارش به مسؤلان کشوری برای رسیدگی به درخواستهای مردم بوده است.

بخش دیگری از این مراسم نیز به شعرخوانی شاعران اختصاص داشت. سالروز میلاد بانوی خوبی ها و مهربانی ها، سرور زنان دو عالم و نمونه مادر تاریخ، حضرت زهرای مرضیه(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر را به تمام مادران و زنان سرزمینم به خصوص به شما همکاران محترم این اداره تبریک عرض می کنم و امیوارم با اقتداء با آن بانوی فداکار در اجتماع حضوری فاطمه گونه داشته و گرما بخش کانون خانواده باشید.

نظرات سازنده خود را در بخش دیدگاه ها بنویسید. نمایش های دو مرغابی درمه و یک گل و بهار که پناهی آن ها را نوشته و کارگردانی کرده بود، بنا به درخواست مردم به دفعات از تلویزیون پخش شد. حسین پناهی دژکوه در ۱۳۳۵ و در روستای دژکوه از توابع شهرستان کهگیلویه (دهدشت-سوق) در استان کهگیلویه و بویراحمد متولد شد. علی اسفندیاری، معروف به نیما یوشیج، در سال ۱۲۷۴ در روستای یوش از توابع مازندران متولد شد. سیمین خلیلی معروف به سیمین بهبهانی، یکی از بزرگترین شاعران معاصر ایران است که در سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد.

او در سال ۱۳۲۵ با نیما ملاقات کرده و به سبک او روی می آورد. فال حافظ از معروفترین فال هاست که معمولاً درست از آب در می آید. یوسف اعتصامی، پدر پروین، در زندگی هنری دخترش بسیار تاثیرگذار بود. از حسین می پرسد که فضله ی موشی داخل روغن محلی که حاصل چند ماه زحمت و تلاش ام بود افتاده است، آیا روغن نجس است؟ کوچ می کنم به گوشه لب هات. انسان باید در بعد اجتماعی خود در حد نیازهای عادی زندگی زحمت بکشد وتنها عابد بودن نیازهای شخص را برطرف نمی کند چه رسد به اینکه دچار تعهد وپیمان بزرگ زناشویی شود .

بنابراین چون کریمان زنان را بزرگ می دارند دچار مشکلاتی هم در مدیریت خانواده می شوند وبه اصطلاح مولوی زنان بر صاحبدلان چیره می شوند وآنها را مطیع اوامر خود می کنند وخود به خود به راه نفس اماره حرکت می کنند . گفت: آقا، سفره خالی می خری؟ بسیاری از جوانان او را شاعر نقد نشدنی و بهترین شاعر معاصر ایران می دانند. او بهترین شاعر معاصر ایران در سبک خودش است. شعری که در ادامه می خوانید از جمله شعرهای زیبای کودکانه برای اسامی دوازده امام می باشد.

او را می توان شاعر، نویسنده، روزنامه نگار، سیاستمدار و ادیب ایرانی دانست که در کلام بی نظیر بود؛ به طوری که گفته می شود که بعد از جامی، شاعری چون بهار در کلام نداشته ایم. سیمین بهبهانی را به خاطر سرودن غزل های بی نظیر فارسی اش، به نیمای غزل ایران می شناسند. صورتگرایان روس برای بیان آشنایی زدایی، از تمثیل« ساحل نشینان و امواج» مدد می گیرند. در این مراسم، ضمن یادکرد شاعرانی که همپای مردم در به ثمر رساندن پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، از جریانهای مختلف شعری در این دوره نیز صحبت شد. فروغ الزمان فرخزاد مشهور به فروغ فرخزاد، در سال ۱۳۱۳ در تهران متولد شد.

حسین به تهران آمد و در مدرسه هنری آناهیتا چهار سال درس خواند و دوره بازیگری و نمایشنامه نویسی را گذراند. شهریار چهار سال در اداره ثبت اسناد مشهد و نیشابور مشغول به کار بود و پس از آن به تهران برگشت تا در بانک کشاورزی استخدام شود. سیمین بهبهانی در اواخر عمر خود به خاطر مشکلات تنفسی و قلبی، در بیمارستان پارس تهران بستری بود و از پانزدهم مرداد به کما رفت. شهریار در روزهای آخر عمر خود به خاطر بیماری، در بیمارستان مهر تهران بستری شد و بعد از فوت، او را در مقبره الشعرا تبریز دفن کردند.

این شاعر پر آوازه در سال ۱۳۰۷ در مشهد متولد شد و اشعار او را می توان جزو سروده های اجتماعی-حماسی دانست. مهدی اخوان ثالث از شاعران خوب ایران است که او را با تخلص م.امید می شناسند. چگونه یک کتاب خوب بخریم؟ ضیای موحّد میگوید، که هر کدام غزلهای مولانا یک مجلس سماع است، گویا آن که برای مجلس سماع سروده شده است. گویا ساختار این کتاب مثل ساختار کتاب قبلی است؛ از این رو میتوانیم این کتاب را دنباله کتاب قبلی بدانیم؟ این کتاب تا روزگار ابوریحان بیرونی نام و نشانی داشته، زیرا ابوریحان در «آثار الباقیه» قسمتی از آن را آورده است.

او سرانجام ساعت یک بامداد روز سه شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ خورشیدی برابر با ۱۹ اوت ۲۰۱۴ میلادی، در سن ۸۷ سالگی درگذشت. فریدون مشیری سرودن شعر را از نوجوانی آغاز کرد، او اولین مجموعه شعر خود را با نام تشنه توفان در ۲۸ سالگی منتشر کرد. شعر پدر حافظ ، شعر درباره مقام پدر از شهریار و شاملو و فریدون مشیری و مولانا همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم شعر و فرهنگ سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. فروکاستن شعر کسانی مانند بیدل دهلوی، به نثری ساده و مستقیم، چشم پوشیدن از بسیاری ویژگیها و هنرنماییهای او و ستمی آشکار به شعر اوست؛ اما برای جبران بخشی از این کاستیهای ناگزیر، من در سراسرِ کتاب، بیآنکه به دنبال ارزشگذاری یا ارزشزدایی باشم، تلاش کردهام توصیفی زیباییشناسانه از بیتها را هم بازنمایی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید