پهلوانان قدیم : درباره تختی بزرگ پهلوان ایرانی

چوخه که در گذشته «چوخاء» گفته میشد نام نوعی لباس سنتی است که دامپروران کرد شمال خراسان، آن را بر تن میکردهاند. تاریخ دقیقی از پدید آمدن این ورزش در دسترس نیست چراکه از زمان های انسان های نخستین هم جنگ های تن به تن برای رسیدن به مقاصد خود وجود داشته. درنظر داشته باشید که داشتن برنامه ریزی به معنای محدود کردن خود دریک چارچوب مشخص نیست. وی در پایان گفت: از رشته های آلیش و گراپلینگ بانوان در جهت توسعه این ورزش ها در کشور در چهارچوب قواعد و مقررات اسلامی و ایرانی حمایت می کنیم تا در راستای برنامه های اتحادیه جهانی کشتی (UWW) و بالخصوص کمیته ملی المپیک حرکت کنیم.

شما با طراحی یک برنامه کم فشار که حول سیستم تنفسی-سرعت و چابکی می چرخد می توانید به شکل خیره کننده ای از نتیجه کارتان متعجب شوید. وی درباره زمان ابلاغ اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک و همچنین برگزاری این کمیته افزود: اقدامات خوبی در حال شکل گیری است و من تصور میکنم ظرف دو سه ماه آینده با تصویب اساسنامه جدید و همچنین ۴۵ روز بعد از تصویب اساسنامه جدید ما میتوانیم انتخابات کمیته ملی پارالمپیک را برگزار کنیم. همچنین کمیسیونهای مختلف شکل گرفتند که نقش مهمی در کمیته ملی المپیک دارند.

چنانچه اکثر گودهای کشتی با چوخه کنونی که از قدیم دایر بوده اند، مانند گود زیارتگاه سلطان زیرابه در روستای امام وردی خان قوچان، گود روستای رهورد در قوچان، گود چشمه زینل خان در اسفراین، گود امام مرشد در فاروج و دیگر گودها که در مناطق تفریحی و دامان طبیعت قرار دارند. تکنیک هایی که در کشتی از آن ها استفاده می کنیدکار کنید. در کشتی آزاد با استفاده از تکنیک های دست و پا و همچنین اجرای فن هایی باید تعادل حریف مقابل را برهم بزنند تا امتیاز بگیرد و در آخر دستشان بعنوان برنده بالا برده شود. که هرکدام ازاین فنون ها امتیازات مخصوص به خود را دارد و مجری فن ها در مسابقات بین المللی با به اجرا گذاشتن این فنون، بعنوان فنی ترین کشتی گیر شناخته می شود که برای یک کشتیگیر می تواند امتیاز به خصوصی باشد.

در کشتی آزاد فنون زیر با امتیازات مخصوص خود به اجرا گذاشته می شوند. اجرای فنون زیبا در کشتی آزاد در سرپا و خاک اگر به درستی اجرا شوند 5 امتیاز خواهد داشت. این مراسم آغازی بسیار زیبا و دیدنی دارد ابتدا با ساز و نقاره اهالی محل را باخبر کرده و جمعیت بسیاری دور میدان گرد میآیند. وی گفت: با تصمیم اعضای مجمع که امروز صورت گرفت، قرار بر این شد اعضای هیات اجرایی و هیاترئیسه و همچنین محمود خسروی وفا تا زمان ابلاغ اساسنامه جدید و همچنین برگزاری انتخابات به کار خود ادامه دهند تا مشکلی در برگزاری اعزامها و همچنین برپایی اردوهای پارالمپیک وجود نداشته باشد و ما نیز قانون را رعایت کرده باشیم.

به گزارش ایران آنلاین، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران در رابطه با پانزدهمین مجمع کمیته ملی پارالمپیک افزود: امروز طبق قانون دوره چهار ساله حضور اعضای هیات اجرایی و هیات رئیسه در کمیته ملی پارالمپیک به پایان میرسید اما با توجه به بررسی اساسنامه جدید در کمیسیون دولت، برای اینکه بتوانیم قانون را رعایت کنیم، امروز با برگزاری مجمع فوقالعاده که به بنا بر هماهنگی محمود خسروی وفا و نظر وزیر ورزش و جوانان بود، این مجمع برگزار شد تا اعضای این مجمع رای به فعالیت دوباره اعضای هیات اجرایی و هیات رئیسه تا ابلاغ اساسنامه جدید و برگزاری انتخابات کمیته بدهند.

طبق اعلام امامی سخنگوی فدراسیون کشتی، مجید داستان و کامران قاسمپور به عنوان دو کشتیگیر اصلی تیم، احسان امینی مربی تیم ملی، محمد مصلاییپور داور المپیکی ایران، حجت کریمی سرپرست و علیرضا دبیر رئیسفدراسیون کشتی نفراتی بودند که روادید آمریکا برای آنها صادر نشده است. وزارت در حال بر گزاری گزینه سرپرستی برای این فدراسیون است. در این مراسم ساز و دهل نیز مینوازند و تماشاگران کشتی گیران را تشویق میکنند.

خون ريزي ورزشکاران در حین سرشاخ شدن در مبارزه کشتی فرنگی پدیده غیر عادی نیست. در اساسنامه جدید نقطه نظرات دوستان گرفته شده و ایراداتی که در آن وجود داشت، برطرف شده است و هماکنون اساسنامه جدید به عدالت نزدیکتر شده و دیگر هیچ ایرادی بر آن وارد نیست. در حقیقت ما سعی کردیم ایراداتی که در گذشته توسط خبرنگاران به آن وارد میشد را برطرف کنیم و اساسنامه جدید را به دموکراسی نزدیک کنیم. داورزنی ادامه داد: اساسنامه جدید تیر و کمان در حال حاضر مراحل تصویب خود را در دولت سپری میکند تا دیگر مشکلی در برگزاری انتخابات وجود نداشته باشد.

او درباره وضعیت فدراسیون تیر و کمان و اینکه سرپرست این فدراسیون چه زمانی مشخص خواهد شد، افزود: اساسنامه فدارسیون تیر و کمان به دلیل مشکلاتی که داشت و اینکه توسط دولت به تصویب نرسیده بود، با صحبتی که با رئیس فدراسیون تیر و کمان داشتیم، قرار شد بعد از تعیین فدراسیون جهانی و تصویب آن توسط دولت ایراداتی که بر آن وارد بود، مرتفع شود تا بتوانیم انتخابات این فدراسیون را نیز هر چه سریعتر برگزار کنیم. این احتمال وجود دارد که محمدعلی شجاعی تا زمان برگزاری انتخابات به عنوان سرپرست فدراسیون تیروکمان باقی بماند. در لغت به معنای کمان نرم و سست و به عنوان نمادی از کمان جنگاوران شناخته شده است.

کشتی با چوخه از قدیم معمولاً در دل طبیعت و محیطهای باز برگزار میشده است. کشتی با چوخه همیشه در فضای باز و دل طبیعت و اماکن تفریحی و روی خاک نرم یا چمن با حضور انبوه تماشاگرانی از زن و مرد و پیر و جوان برگزار میشده است. یکی از بزرگترین رقبا برای ESPN همیشه Fox Sports بوده است و واقعاً تصمیم گیری دشوار برای کاربران برای انتخاب بین دو سایت رایگان جریان ورزشی بوده است. اگر به تماشای چند مورد از ورزشهای کم نظیر اسکیت یا دوچرخه سواری علاقه مند هستید ، تلویزیون ردبول یکی از بهترین سایتهای ورزشی است که می توانید از آن بازدید کنید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کُشتی (کُردی) یا کُشتی با چوخه یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین ورزشهای سنتی و بومی ایران است که خاستگاه آن، نواحی شمالی خراسان است. در حال حاضر فدراسیون ورزشهای روستایی و عشایری در تقویم خود، مسابقههای معظم روز ۱۴ فروردین گود کشی (چشمه زینلخان) شهر اسفراین را به عنوان مسابقه قهرمانی کشور به رسمیت میشناسد. نقض هریک از قوانین منجر به اخطار دادن به کشتیگیر میشود که با گرفتن سه اخطار کشتیگیر را از ادامه مسابقه محروم میشود. کشتی در حال حاضر انواع مختلفی از جمله، کشتی آزاد ، کشتی فرنگی، کشتی باچوخه، کشتی پهلوانی را داراست که در این بخش به قوانین و تاریخچه ی کشتی آزاد می پردازیم اما در بخش های قبلی ورزش های رزمی ساواته و نینجوتسو را مورد بررسی قرار داده ایم، که در صورت علاقه می توانید آن ها را نیز مطالعه کنید و اطلاعات عمومی خود را در زمینه ورزش های متفاوت بالاببرید.

دیدگاهتان را بنویسید