دورنمای سیاست خارجی چین

وزیر دفاع چین از منطقه آسیا و اقیانوسیه عبور کرد و این پیام را داد که کشورهای آنجا «باید به این اصل پایبند باشند که مسائل منطقه باید توسط کشورهای منطقه از طریق مشورت حل شود». چین همچنین در تلاش است تا پایه و اساس این کشور را برای جانشینی ایالات متحده به عنوان نیروی مسلط در آسیا و اقیانوسیه ایجاد کند. از آن پس دوره جدایی سلسله 5گانه و 10 کشور خاتمه یافت . اما پس از اواسط سلسله مینگ ، چین مورد تجاوز ژاپن ، اسپانیا ، پرتقال و هلند قرار گرفت . در سلسله ” مینگ ” تنوع کالاها بسیار زیاد بود و تبادلات کالا اغلب صورت می گرفت . رهبر روسیه تاکید کرد که روسیه و چین “همسایگان نزدیکی هستند که به سنتهای دوستی و اعتماد چند صد ساله متصل هستند.” پوتین خاطرنشان کرد: ما بسیار قدردانی میکنیم که روابط روسیه و چین با مشارکت همهجانبه و همکاری راهبردی، با ورود به دوره جدید، به سطح بیسابقهای رسیده و به الگویی از کارایی، مسئولیتپذیری و تمایل برای آینده تبدیل شده است. او گفت که روسیه و چین همکاری فعالی در چارچوب بریکس، گروه ریک، سازمان همکاری شانگهای و همچنین دیگر نهادها دارند.

اما نیروی محلی نیز توسعه یافت که تاثیرات منفی بر حکومت سلسله ” هان” داشت . بازگشت زندگی عادی به چین پس از مهار کرونا، موفقیت بزرگی بود که میتواند مقدمهای برای جلب توجه کشورهای در حال توسعه به سوی الگوی حکمرانی چینی بر مبنای تقدم توسعه بر دموکراسی، باشد. از سوی دیگر ایران همواره نقش پررنگی در سیاست خارجی هر دوی آنها داشته در یکی بهعنوان دشمن شماره یک و در دیگری بهعنوان دوستی مهم و قابلاعتنا! به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سالخوردگی جوامع یک چالش جهانی است که مشتمل بر جنبههای اقتصادی و اجتماعی نیز است. این وزارتخانه افزوده است که این حجم زیاد سالمندان نیاز به خدمات بهداشتی، پزشکی و مسکونی دارند و تامین خدمات برای این همه افراد کار بسیار دشواری است. صنایع نساجی ابریشمی و چینی سازی چین به طور کلی در آن زمان بسیار پیشرفته بود . از طرف دیگر، تا آن زمان چنین تحقیری از طرف دولتی نسبت به آمریکا سابقه نداشت؛ لذا آمریکاییها تصمیم گرفتند بهطورجدی علیه ایران اقدام کنند و طبعاً اقدامات خشونتآمیز آنها هم افزایش یافت. ازاینرو با امضا سند همکاری ۲۵ ساله دو کشور، آمریکا و متحدین از طریق جنگ نرم (به راهانداختن هجمههای تبلیغاتی داخلی و خارجی و ساخت روایات جعلی از آن) درصدد ایجاد شبه و ضربهزدن به آن هستند چرا که با تحقق این سند، آمریکا یکی از اهرمهای فشار علیه ایران و چین را ازدستداده است.

اگر این است چرا چینیهای کم عقل میخواهند ارزش پول ملیشان را کم کنند ولی ما عقلا میخواهیم ارزش ریال همان باشد که بود حتی اگر فشار بازار در مسیر دیگری است؟ در این مصوبه با اشاره به اینکه رفع مشکل پیری جمعیت نیازمند «گام های اساسی» می باشد، آمده است: با اصلاح سیاست های تولد، زوجینی که مایل به داشتن سه فرزند هستند مورد اقدامات حمایتی قرار می گیرند. آقای امیرعبداللهیان با اشاره به موافقت هیات دولت با گشایش سرکنسولگری چین در بندرعباس، ابراز امیدواری کرد این موضوع موجب تسهیل روابط مردمی و تجاری دو کشور شود. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برنامههای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی دو کشور، از همکاریهای سازنده چین در تامین بیش از ۱۱۰ میلیون دز واکسن مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد. با این حال، هیچ نقشه ای از چین برای شی قابل قبول نخواهد بود، اگر منعکس کننده کنترل سرزمین اصلی چین بر تایوان نباشد. نقدینگی در آنجا که لازم بود، از طریق حواله های خارج از مزرعه و وامهای با بهره صفر تأمین می شد.

تا سال 1279 میلادی که سلسله ” یوان ” سلسله ” سون ” را سرنگون کرد ، ” سون ” جمعا به 319 سال رسید . در سال 8 میلادی ، مردی با نام ” وانگ مان ” قدرت را غصب کرد و نام سلسله ” هان ” را به ” شین ” تغییر داد و به دنبال آن عمر سلسله “هان” غربی در چین پایان یافت . در مقایسه با گذشته، موضوع فرصت راهبردی در 10 سال آینده تغییر میکند و فنون سراسر جهان، توانایی بالای تولید چین و نیاز بازار جدید مورد توجه قرار میگیرد. وی در این مدت حکومت با قدرت متمرکز را تقویت بخشید و رهنمود سیاسی سودمندی برای مردم تنظیم کرد و پایه های حکومت خود را تقویت بخشید . به همین سبب حق قدرت به دست خواجگان افتاد . وزارت آموزش و پرورش در اوایل دهه ۱۹۸۰ شروع به تدوین برنامه هایی برای آموزش حقوقی و آموزش بسیاری از حقوقدانان کرد. به گزارش قدس آنلاین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری امروز (۸ فوریه) خود در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات وین و ازسرگیری دور هشتم از امروز سهشنبه گفت: مذاکرات برای احیای پایبندی به برجام وارد مرحله مهمی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید