تعامل فناوری اطلاعات با توسعه انسان محور

دانشگاه علوم و فنون بابل و انجمن فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران «دوازدهمین کنفرانس بین المللی فناوری اطلاعات و دانش» را بصورت مجازی در تاریخ 23 الی 25 آذر ماه 1400، با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری اطلاعات و انتقال آخرین تجارب و دستاوردهای پژوهشی و صنعتی در این زمینه را فراهم و بستری مناسب برای توسعهی زمینههای مطرح در کنفرانس، با تمرکز بر زمینه­ های نو و کاربردهای آن برگزار میکنند. صفحهی فناوری پلازامگ مرجعی کامل از آخرین خبرهای دنیای فناوری و دیجیتال است. در پلازامگ نقد و بررسی انواع به روزترین گوشیهای همراه، گجتها، لپ تاپ و هر آنچه که مربوط به دنیای فناوری و دیجیتال است، توسط تیم تخصصی بخش فناوری نوشته می شود. پارک علم و فناوری مازندران مجموعه ای تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که به عنوان یکی از مهمترین ساختارهاي مؤثر در اقتصاد دانش بنیان، محيطي مناسب براي استقرار، رشد، توسعه و شکوفایی مؤسسات و شرکت های دانش بنیان را فراهم می آورد و شرکت هایی فناور مستقر در آن در تعامل سازنده با دانشگاه ها و سایر مؤسسات پژوهشی و فناوری به فعاليت هاي فنّاورانه می پردازند. افزودن صدا یک گام منطقی است، اما از نمونههایی که تاکنون دیدهایم، لحن گهگاهی روباتیک است و این واقعیت که صدا از شخص اصلی نمونه گرفته نشده است، آن را کمی بیش از حد مصنوعی میکند.

شما میتوانید چندین LiveStories را به صورت رایگان ایجاد کنید، اما پس از آن باید هزینه اشتراک را بپردازید (از ۱۱۹ دلار / ۸۹ پوند در سال).شکی وجود ندارد که این فناوری جذاب است و این واقعیت که میتواند به طور خودکار یک بیوگرافی ویدئویی ۹۰ ثانیهای از یک عکس، شجره نامه و متنی ایجاد کند، هم چشمگیر و هم وحشتناک است. لیکن این مسئولیت با توجه به فرایند هویت یابی دولت نهم و دهم و رویکرد تهاجمی آن در سیاست خارجی در این دوره به شدت تقویت و به یکی از جلوه های بارز سیاست خارجی دولت احمدی نژاد تبدیل شد(فیروز آبادی- نوری،249:1391). بنابراین تحلیل واقع بینانه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران براساس مفهوم هویت و عناصر آن امکان پذیر خواهد بود با درک هویت نظام قادر خواهیم بود به سازه های مفهومی که مطابق آن دولت و کارگزاران آن، جهان را در قالب آن معنادار و دسته­بندی می­کنند، دریابیم. تئوریهای سیاست محور نیز به ساختار و ماهیت نظام سیاسی توجه داشته و آن را عامل شکست جامعه مدنی و توسعه سیاسی معرفی کرده و «استبداد تاریخی» را موردبحث جدی قرار دادهاند.

توسعه فناوری اطلاعات مسائل دیگری در موضوعات گوناگون اجتماعی ( تاثیر بر زندگی کاری ) ، روحی ( مباحث مربوط به دارایی فکری ) و سیاسی ( مباحث مرتبط با ساختارهای قدرت در درون سازمان ها ) را نیز موجب می شود (Du Plooy , 1998) . اهم اين فعاليت ها شامل نیازسنجی، ايده پردازي، تحقیق و توسعه، طراحي مهندسي، ثبت مالكيت فكري، تجاری سازی، انتقال فناوری، فروش و پشتیبانی بعدي براي تحقق محصولات فناوري در عرصه توليد صنعتي و همچنين عرضه ساير خدمات تخصصي ميباشد. مجموعه خدمات صندوق مطابق اساسنامه، انجام سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح ها و کسب و کارهای نوآورانه اعم از دانش بنیان و غیر دانش بنیان، ارائه انواع تسهیلات شامل: سرمایه در گردش، ساخت نمونه صنعتی، لیزینگ و استصناع و … ما پیش از ارائه این خدمات تبلیغاتی به شما، رضایت قبلی و صریح و تأیید عملی از شما میگیریم. ما ممکن است اطلاعات شما از جمله معیارهای تعامل شما با تبلیغات ما (در صورت وجود)، را با توجه به دستورالعمل شرکای تبلیغاتی خود برای تهیه گزارش برای شرکای تبلیغاتیمان، با شرکتهای منتسب سومشخص گردآوری و به اشتراک بگذاریم. جهت تضمین بازدهی مناسب سهام شرکتهای مشمول واگذاری، اصلاحات لازم درخصوص بازار، قیمتگذاری محصولات و مدیریت مناسب براساس قانون تجارت انجام گردد.

به مدیریت سالم و ادارة درست کار توجه شود. امید است به یاری خداوند متعال این پژوهشکده بتواند کانون همگرایی نخبگان علمی و اجرایی کشور شود و تراز مدیریت علم و فناوری کشور را متناسب با شایستگیهای ملت بزرگ ایران ارتقاء بخشد. امریکا نقش کلیدی در رابطه با اتحادیه اروپا و کشورهای بزرگ و قدرتمند آن به ویژه انگلیس و فرانسه دارد. کشورهای توسعه یافته، اطلاعات را بسان دروندادی ضروری برای توسعه تکنولوژیکی و اقتصادی خود میدانند، زیرا معتقدند تحقیقات کاربردی حال و گذشته، بر نوعی از فناوریهای اطلاعاتی مبتنی بوده است و پژوهشهای نظری نیز به نحو دیگری از آن بهرهمند گشتهاند. همه کاربران باید قبل از اینکه یک LiveStory بسازند شرایطی از جمله قولی مبنی بر عدم استفاده از آن برای افراد زنده را بپذیرند. هوش مصنوعی (AI) یکی از مهمترین فناوریهای زمان حال به شمار میرود؛ شاخهای از علوم کامپیوتر که بر اساس آن به ساخت ماشینهای هوشمند پرداخته میشود. هوش مصنوعی علاوه بر اینکه در سیستمهای تشخیص چهره مورد استفاده قرار میگیرد، برای برطرف کردن مشکلات جدید در حمل و نقل، تجارت و خدمات درمانی نیز به کار گرفته میشود. به عنوان مثال، ماشینهای خودران با کمک هوش مصنوعی یاد میگیرند که چگونه رانندگی کنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین، آمریکا تحریمهایی بر صادرات فناوریها به روسیه وضع کرد، بنابراین کشورها برای همکاری با روسیه باید اجازه معافیت دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید