تحسین ایتالیا از کشتی گیران ایرانی

کشتی گیر ۲۷ ساله تیم ملی گفت: اگر اتفاقی پیش نیاید، فعلاً هدف گذاری ام تا المپیک پاریس است. قربانی ادامه داد: جا دارد به مرور زمان با همین مسابقات بتوانیم مانند قبل ستارگان خوبی از غرب برای تیم ملی پرورش دهیم و مانند سابق، کشتی گیران خوبی را در سطح کشور، مطرح کنیم. این مغازه هم اجاره است و وقتی میبینند که من ترکیه رفتم و برنامه اجرا کردم و تقریباً مطرح شدم و چند مشتری اضافی به مغازه من آمد، اجارهبها را اضافه کردند و چندین مغازه عوض کردم و فعلاً در اینجا مشغول هستم. حتماً این رشته مورد تفقد رئیس جمهور و مقام معظم رهبری است.

استفاده از این آدمک کشتی باعث شده فضای تمرین شما حالت جدی تر به خود بگیرد و شرایط شما به واقعیت نزدیکتر شود خصوصاً در رشته کشتی که از حساسیت و تکنیک های ریزی برخوردار است و نیاز به تمرکز و قدرت بدنی بسیاری دارد. سبکهای متنوعی از کشتی در کشورهای مختلف دنیا تمرین میشود. از ديگر مشکلاتی که براي کشتی گیرها رخ ميدهد ، پیدایش خون مردگی در نواحی مختلف بدن است. بچه ها یاد می گیرند بدن خود را از طریق دفاع و حمله کنترل کنند.

این ورزش هیچ رده بندی وزنی و محدودیتی نداشته و کشتی گیران می توانند درصورتیکه نبرد به طول انجامید از داور درخواست توقف کنند. نکته جالب این توئیت این است که مهرداد سراجی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این توئیت را ریتوئیت کرده است. وی در این نامه به نامههای قبلی اشاره کرده و از مراودات جمهوری آذربایجان با اتحادیه جهانی کشتی پس از حذف این رشته سخن گفته است. در این رزم برنده به کسی اطلاق می شود که به غیر از کف پاها کلیه اعضای بدنش هیچ تماسی با زمین نداشته باشد.

این ورزش با شور و عشق در رجزخوانی همراه است سپس پهلوانان در صورت گروه چند نفر با پوشیدن شلوار تنگ( لاسپاره) وارد میدان می شوند، در ابتدا فرد میدان دار رو به جنوب ( قبله) می پرد تا آمادگی جسمانی خود را نشان دهد و سعی می کند پاها را به دستها نزدیک کرده و به ترتیب هم گروه ها هم این کار را انجام می دهند و سپس رو به سمت شرق مرقد امام رضا(ع) کرده و حریف انتخاب می نمایند و در مرحله آخر نیایش، میدان دار با کسب اجازه از مسوول برگزاری مسابقات اجازه می طلبد و با گروهش به یک سمت از اطراف کشتی رفته و می نشیند.

توجه داشته باشید که پاها تا حد ممکن صاف و بالاتنه کشیده باشد. مانند 16 مورد قبلی از سال 1995 که کشتیگیران ایران در آمریکا رقابت کردهاند، این رویداد هم با هدف نشان دادن حسن نیت از طریق ورزش تدارک دیده شده و فرصتی برای دو کشور بود تا در بالاترین سطح با یکدیگر رقابت کنند. ما از این برخورد گلایه داریم. در قدیم کشتی گرفتن بین دو یا چند نفر از ویژگی بارز و همیشگی مراسم عروسی در روستاها و محلات بود. ورزش سنتی گیله مردی در بازارها و مراسم های عروسی سنتی همچنین در روستاها و شهرهای کوچک گیلان برگزار می شود.

کشتی گیله مردی تنها ورزش مرسوم در غرب مازندران و در شرق گیلان و علی الخصوص در شهرهای چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر، چابکسر، کلاچای، رودسر و املش می باشد. کشتی گیله مردی همانند سایر کشتی ها و ورزش ها آداب و رسومی داشته و دارای قوانین خاصی است. کشتی گیله مردی یا کشتی گیلانی نوعی مراسم محبوب و دارای آداب خاص است که قانونهای ثابتی دارد. کشتی گیله مردی قدمتی سه هزار و چهارصد و چهارده ساله داشته که یکی از قدیمیترین ورزشهای بومی و سنتی ایران به شمار می آید. این ورزش در دیماه 1390 در فهرست آثار معنوی ایران به ثبت رسید.

با این وجود او در ۶ دوره از مسابقات قهرمانی جهان در وزن ۶۸ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد. خادارتسف که ۷ طلای جهانی و المپیک را در کارنامه داشت در سه دوره متوالی (جهانی ۹۴ و ۹۵ و المپیک ۹۶) در فینال مغلوب رسول خادم شد. یا babyfaces یا چهره ها (که در بریتانیا با نام blue-eyes و در مکزیک با نام técnicos شناخته می شوند) در واقع چهره های مثبت و خوب کشتی کج هستند. با وضعیتی که این کشتی گیر دارد او نزدیکترین آزادکاری است که شانس رسیدن به رکوردهای مدوید و سایتییف را دارد. نیز عقیده دارند که این یک ورزش واقعی امّا وحشی است.

حسن یزدانی ضمن قدردانی از پدر و مادرش، کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کشتی و پرسنل خانه کشتی، از همت مسلمی و امید اسماعیلپور دو مربی سازندهاش نیز قدردانی کرد و در مورد اینکه مردم کجا میتوانند او را ببینند، گفت: قبلاً در اردوهای تیم ملی میشد این اتفاق رخ بدهد اما الان به خاطر شرایط کرونا امکانش نیست. در گذشته برگزاری این ورزش زمان دقیق و مشخصی نداشت و در هر محلی که برایشان امکان برگزاری فراهم می شد در آنجا زورآزمایی می کردند و در این صورت به شهرها و آبادی های نزدیک خبر می دادند تا برای دیدن این ورزش از نزدیک در میدان حاضر شوند.

فدراسیون کشتی آمریکا رسماً از فدراسیون کشتی ایران درخواست کرده که در تصمیم خود تجدید نظر کند و هیاتی را که تایید شده برای ورود به این رقابتها به آمریکا اعزام کند. این قهرمانی در ورزشی که ریشه در فرهنگ غنی ایرانی دارد، شایسته تقدیر است. همگی این کشتی های محلی زمینهساز این ورزش است که در زندگی و سنتهای ما ایرانیان به قدری ریشه دوانیده که تبدیل به یک ورزش ملی شده است. در آغاز این ورزش براي بانوان قدری حرکات و مسابقه ها سطح پایینی داشت و فساد زيادي را بهمراه داشت.

گروه نخست به سمت کشتی ای رفت که این روزها بعنوان کشتی کج آن را می شناسیم و گروه ديگر به طرف کشتی ازاد رفت که امروز هم رقابت های آن را در دنیا شاهد هستیم. عامل بدون اتهام دو محدودیت را در کنار خود به ارمغان می آورد – اول این که چندین تبلیغات دارد ، و دوم ، جریان با کیفیت HD نیست. رییس فدراسیون کشتی افزود: روز اول وعده دادم انتخابی تیم ملی را جدی میگیرم.

دیدگاهتان را بنویسید