آیا کشتی کج واقعی است؟

14- مراحل جرائم کم کاری : کشتی گیر کم کار در مرحله اول تذکر میگیرد ،و با قطع کشتی به وی تذکر داده می شود.و در برگه داوری V نوشته میشود ، اما در مرحله دوم، اگر همان کشتی گیر مجدداًکم کار شد ،کشتی قطع و یک امتیاز به کشتی گیرمهاجم و یک پاسیو به کشتی گیر مدافع تعلق می گیرد. وی ادامه داد: تقویت کمیته بانوان در این رشته ورزشی به صورت جدی پیگیری میشود و تمام شهرستان ها را موظف به معرفی نایب رییس کرده ایم. در مورد رشد ورزش، ژاپنی ها اصطلاح “شانهای” را به کار می برند که منظور از آن، توجه و پیشرفت تمامب رشته های ورزشی به صورت یکسان در این کشور آسیایی است.

وی ادامه داد: کشتی رشته ای سنگین و کامل ترین رشته بدن سازی است به همین دلیل بانوان کمتر در این رشته طاقت می آورند. 3- اگر یکی از کشتی گیران در منطقه اصلی تشک، زودتردر حالت خطر قرار گیرد پل و یا زاویه شانه و پشتش، فاصله ای کمتر از 90 درجه با تشک داشته در این حالت سه ثانیه مکث داشته باشد،با ضربه فنی بازنده کشتی خواهد بود (مجری یا مدافع). تبصره: اگر مجری در منطقه ذون ریسک کند و در منطقه ایمنی تشک ، بدون عکس العمل مدافع فرود بیاید، یک امتیاز از دست خواهد داد. فنونی که از حالت سرپا اجرا می شود، اگر حریف در منطقه اصلی تشک به پل برود، 4 امتیازداشته و فقط در شرایطی که مجری موفق شود حریفش را 3 ثانیه در حالت خطر نگه دارد و یا ضربه فنی نماید ، پایان کشتی توسط داور، با تایید رییس تشک اعلام می شود.اما اگر در اثر اجرای فن ، حریف روی هوا چرخش داشته باشد و به پل نرود و در خاک فرود بیاید ،تنها دو امتیاز به مجری تعلق می گیرد و کشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

ج:گوشبند استاندارد کشتی ، که فاقد هرگونه فلز و یا جسم سخت بوده و بروی کلاه بادی بسته می شود تا ضمن مراقبت از سر و گوشهای کشتی گیر ، موجب نگه داشتن و ثبات کلاه بادی گردد. نکته جالب حضور صباح شریعتی، کشتی گیر ایرانی الاصل است که در چند سال اخیر در ترکیب آذربایجان روی تشک می رود و مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ را هم در کارنامه دارد. ببینید علاقه کودک شما بیشتر به سمت ورزش های آبی مثل شناست یا ورزش های پرتحرک مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال را می پسندد و یا ممکن است عاشق ورزش های کششی مثل ژسیمناستیک باشد.

ایسنا: وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این که رییسجمهور علاقه زیادی به کشتی دارد، گفت: من برای خدمت آمدهام؛ نه این که برایم در باز کنند و ریاست کنم. کشتی کلاسیک بانوان، یکی از رشته های غیرالمپیکی ورزش کشتی است که با درخواست فدراسیون کشتی ایران مختص بانوان محجبه طراحی شد پس از اینکه فدراسیون کشتی ایران درخواست خود مبنی بر راه اندازی کشتی برای زنان با حجاب را به اتحادیه جهانی داد و در آن آورد که کشتی به دلیل پوشش خاصی که دارد امکان فعالیت در این رشته را از بسیاری از زنان علاقه مند گرفته است.

عامل اصلی در موفقیت داشتن پشتکار، تلاش و اراده و ناامید نشدن است. وی ادامه داد: در مجموع در بخش امکانات زیرساختی در حوزه ورزش بانوان محدودیتهایی وجود دارد اما تمام تلاش خود برای رشد این رشته ورزشی را به کار میبندیم. ریاضی افزود: محدودیتهای بودجه ای وجود دارد اما سرمایه گذاری در حوزه کشتی بانوان زودبازده و پربازده است. غلامرضا تختی (۵ شهریور ۱۳۰۹ در تهران – ۱۷ دی ۱۳۴۶ در تهران) همچنین مشهور به لقب «جهانپهلوان»، کشتیگیر ایرانی و در فرهنگ ورزشی ایران، نماد پهلوانی، فروتنی، مناعت طبع و بلند نظری است. در سال ۱۳۹۶ نیز کشتی کلاسیک بانوان شروع به فعالیت کرد و فدراسیون کشتی توانست مجوز لباس کشتی کلاسیک دختران ایرانی را از اتحادیه جهانی کسب کند و برای نخستین بار بانوان کشتی گیر ایرانی بر روی تشک مسابقات بین المللی رفتند.

در این فهرست برترینکشتیگیران آزاد دنیا بر اساس کسب مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیک، رده بندی شده اند. او با یک مدال طلا و دو مدال نقرهٔ المپیک، دو طلا و دو نقرهٔ قهرمانی جهان و یک طلایبازیهای آسیایی در فهرست برترینهای قرن فیلا در جایگاه سیزدهم قرار دارد. وی در نخستین دورهی مسابقههای کشتی آزاد قهرمانی جهان (هلسینکی، ۱۹۵۱) با وجود آن که هنوز ۲۱ سال داشت، نایب قهرمان جهان شد.

وي خود مي گويد:” مدت 9 سال در دبستان و دبيرستان منوچهري که در همان خاني آباد قرار داشت، درس خواندم، ولي تنها خاطره اي که از دوران تحصيل به ياد دارم، اين است که هيچ وقت شاگرد اول نشدم، اما زندگي در ميان مردم و براي مردم درس هايي به من آموخت که فکر مي کنم هرگز نمي توانستم در معتبرترين دانشگاه ها کسب کنم. کشتی متاعی است که همیشه مشتری خاص خودش را دارد. رامین طاهری نیز که با نظر کادر فنی بعد از پشت سر گذاشت دوران مصدومیت مجوز حضور در مرحله اول ا کسب کرده است نیز میتواند حریف خطرناکی برای مدعیان باشد؛ البته به شرطی که او مانند دوران اوجش روی تشک حاضر شود.

یکی دیگر از ویژگی های جالب سونی Liv این است که به کاربران امکان می دهد بسته به سرعت اینترنت فعلی ، کیفیت پخش را تغییر دهند. او یکی از سه کشتیگیر ایرانی (در کنار امامعلی حبیبی و عبدالله موحد) است که تصویر آنها در تالار افتخارات فیلا نصب شده است . پس از تختي قهرمانان بسياري بودند که با کسب چند مدال جهاني و تقليد ازحرکت هاي مردمي تختي سوداي دستيابي به موقعيت بي بديل او در سرپروراندند و چند صباحي به مدد تبليغات و جنجال هاي مطبوعاتي رداي جهان پهلواني را بر تن کردند اما هيچگاه نتوانستند به خانه هاي روشن و پاک دل مردم راه پيدا کنند عشق و ارادت خالصانه توده هاي معتقد و مذهبي به اين ” سلاله بي فخر و تبار برخاسته از تن درد و رنج و محروميت” خود آن چنان عميق و ريشه دار و آگاهانه است که حتي نيش گزنده آن” دروغ بزرگ ” هم نتوانسته است، کوچکترين خللي در آن ايجاد کند.

قهرمان ارزشمند ايران در شرايطي در اين ديدارها شرکت کرد که از بيماري خطرناکي رنج مي برد با اين حال عشق به ملت ايران او را به مصاف با بزرگترين قهرمانان جهان کشاند. با این وجود او در ۶ دوره از مسابقات قهرمانی جهان در وزن ۶۸ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد. رئیس کنونی فدراسیون کشتی بلغارستان در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا صاحب مدال طلا شد و در ۷ دوره مسابقات جهانی نیز به مقام قهرمانی رسید.

نائب رئیس بانوان هیات کشتی خراسان رضوی با بیان اینکه استقبال از کشتی بانوان خیلی خوب نیست افزود: در این رشته کمیت کم است ولی کیفیت بالاست. ماجرا از این قرار است. به گزارش ورزش سه از ایسنا، فهرست پرافتخارترین کشتی گیران آزاد جهان با پایان رقابت های جهانی اسلو تا حدودی تغییر کرد، به همین خاطر مروری داریم بر ۱۰ ورزشکار برتری که رشته کشتی آزاد تاکنون به خود دیده است؛ ورزشکارانی که توانستند در مسابقات جهانی و المپیک قهرمانی های زیادی کسب کنند و نام شان را به عنوان اسطوره این ورزش ثبت کنند.

اما اگر در حالت خاک، فرار از فن و فرار از تشک صورت گیرد، علاوه بر اخطار برای مدافع و یک امتیاز برای مجری، ادامه کشتی در حالت خاک خواهد بود. در صورتی که مجری تظاهر به اجرای فن نماید(Simulation) و در حالت خاک فرود بیاید، 2 امتیاز از دست خواهد داد. 12- اجرای کلیه فنون صحیح که مدافع بی تعادل شده ، و بر روی تشک فرود می آید، (بدون قرار گرفتن در حالت خطر) ،یک امتیاز برای مجری بهمراه داشته و کشتی ادامه پیدا خواهد کرد. 13-در صورتی که ،کشتی گیری برای اجرای فن ریسک کند و بدون عکس العمل حریفش، در داخل تشک به حالت خاک فرود بیاید، کشتی بدون دادن هر گونه امتیازی قطع شده و در وسط تشک در حالت سرپا ادامه خواهد یافت.

9- فرار از فن و فرار از تشک ،اگردر حالت سرپا انجام شود، علاوه بر اخطار برای مدافع ، و یک امتیاز برای کشتی گیر مجری ، کشتی در وسط تشک در حالت سر پا ادامه خواهد یافت . اما اگر در حالت سرپا مجری حریف را در خارج از تشک به پل ببرد، 4 امتیاز دریافت کرده و کشتی در وسط تشک در حالت سر پا ادامه خواهد یافت. 10- اختلاف امتیاز برای پایان کشتی پنج امتیاز می باشد . در این حالت توسط داور ، برای ادامه کشتی در خاک و یا سر پا ، از کشتی گیر مهاجم سوال می گردد.

تبصره 2: در صورتی که اجرای فن مجری ، با بدلکاری حریف همراه شده و کشتی گیر مجری ، 3 ثانیه بر روی پل مکث داشته باشد ،مکث کشتی گیر مجری ضربه فنی محسوب شده و کشتی به نفع کشتی گیر بدلکار خاتمه می یابد. 6- هر فنی که منجر به پل رفتن حریف توسط مجری شود و متعاقب آن به مدت 3 ثانیه حریف بر روی پل یا حالت خطر باقی بماند ، ضربه فنی محسوب می شود. به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، با پیگیری فدراسیون کشتی ایران و پس از تایید اولیه “کمیسیون کشتی های سنتی” و متعاقب آن، “کمیته اجرایی” اتحادیه جهانی کشتی، موضوع “کشتی کلاسیک بانوان” و ضوابط و مقررات آن، در دستور کار جلسه دوم شهریورماه هیات رئیسه “اتحادیه جهانی کشتی” قرار گرفت.

همچنین در این جلسه کلیات ضوابط و مقررات مربوط به “کشتی کلاسیک بانوان”، به شرح ذیل اعلام و به تصویب هیات رئیسه “اتحادیه جهانی کشتی” رسید. اول مهر ۹۷ نیز اولین تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان با حضور کشتی گیرانی از ۱۰ کشور ایران، ارمنستان، سوریه، گرجستان، مصر، عراق، قرقیزستان، لبنان، اوکراین و ایتالیا در شهر بیروت پایتخت لبنان برگزار شد و در پایان این رقابت ها تیم ایران با امتیاز ۹۹ قهرمان نخستین تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک شد. وی تصریح کرد: در حال حاضر دوره های استعدادیابی، برگزاری کلاس های آموزشی و سایر اقدامات در بخش بانوان نیز در دست انجام است و سال گذشته در یک نوبت نیز میزبانی اردوی تیم ملی بانوان را در مشهد عهده دار شدیم.

تقریباً تمام کشورهای دنیا دو سبک المپیکی کشتی یعنی کشتی فرنگی و کشتی آزاد را پذیرفتهاند، تفاوت این دو در آن است که در کشتی فرنگی، که بیشتر در اروپای قارهای محبوب است، گرفتن پائین کمر و استفاده از پا ممنوع است اما در کشتی آزاد کشتیگیران اجازه همین اعمال را دارند. تبصره 3: در صورتی که کشتی گیر مجری و بدلکار هر دو همزمان بر روی پل 3 ثانیه مکث داشته باشند ، کشتی به نفع کشتی گیری که آخرین اجرای فن را داشته با ضربه فنی خاتمه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید